Havza Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı Yapıldı
17 Ocak 2018, 17:40

Vali Kaymak konuşmasında;

"İlimiz, turizm ve sanayi alanında önemli potansiyele sahip. Havza Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) altyapı çalışmaları tamamlandı, arsa tahsislerine devletimizin teşvikleri açıklandığı zaman başlayacağına Bu, Havza için çok önemli. Yolları yapıyor, su var ama iş yok. Öncelikle bunu çözmeliyiz. İstihdam konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı çalışma kapsamında ilimizde çok önemli çalışmalar yapılıyor.
Yerli otomobil üretim yerine tüm iller olduğu gibi ilimiz de talip. Bizim için Havza OSB en uygun yer. Havza'yı öne çıkarmaya çalışıyoruz. Eğer Samsun'a gelirse bölge için müthiş bir sıçrama olur. Samsun'da olmaması durumunda da biz yolumuza devam edeceğiz."
Odamız Başkanı Erkan ACAR Havza OSB'deki çalışmalar hakkında bilgi vererek, kurumsal firmaların yapacağı yatırımlar ile bölgedeki istihdam ve göç sorununun çözüleceğini söyledi."Yerli otomobil üretiminin ilçemize kazandırılması için çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. İnşallah termal, sağlık ve sanayi alanında yapılacak yatırımlar ile ilçemizde istihdam sorunu kalmayacak." diye konuştu.